Архітектурні кам’яні витвори, які підкреслюють славне минуле козацтва на України

Якщо відвідати музей ‘ Національний Історико-етнографічний Заповідник Переяслав ‘ – ми побачимо архітектурні кам’яні витвори, які підкреслюють славне минуле козацтва на України, яке було у середні віки. Усі ці споруди зібрані на Київщині, Переяславщині, Полтавщині, Наддніпрянщині. Наші землі щедрі на історичне минуле, бо навіть великого Кобзаря змогли надихнути на написання найсильнішого, на мою думку, твору. …Це «Розрита могила» — медитативна елегія Шевченка, перший зразок його політичної поезії. Вірш був написаний у селі Березань Переяславського повіту Київської губернії в маєтку українського фольклориста та етнографа П. Лукашевича 9 жовтня 1843 р. (http://ua-kobzar.livejournal.com/3169.html)
На сьогодні, нажаль, Борщів немає історичної спадщини. Буремне ХХ століття знищило навіть пам’ять про славне козацьке минуле нашого села.
Тому, щире дякую фундаторам та жертводавцям за те, що в славному козацькому селі Борщів з’явиться Українська церква св. Миколая Чудотворця. Вона вже має гідний архітектурний вигляд. Але хотілося б додати незначні архітектурні елементи, які б підкреслювали славне козацьке минуле цього місця. Може силами ти ентузіастами самого села можливо це зробити.
Бо ж хіба не з’явиться усмішка та сльоза на обличчі борщівця, якщо армія молодят з усього Баришівського району будуть їхати на весільну фотосесію до нашої церкви. А туристи з Києва будуть купувати фото-листівку та туристичний магнітик з краєвидами Борщеву, на яких архітектурною перлиною буде наша церква.
Прикріплюю чудові світлини, як цю ідею відтворили у селі Водяники , що на Черкащині.

Фото Приклади з села Водяники та Переяслава: