Розвиток села … коворкінг

Українські села знаходяться у дуже складному становище. Відсутність достатнього обсягу фінансових та людських ресурсів призводить до загального занепаду українських сіл. Наші всі села напівживі. І якщо ми не почнемо думати – а що і як ми можемо робити, щоб заробляти? – ми і надалі сидітимемо, як у тихому болоті.

Сьогодні такі маленькі населені пункти не мають можливостей та досвіду для створення якісних концепції, бачень та планів з розвитку території. Як результат і без того обмеженні ресурси використовуються несистемно, територія занепадає, молоді люди їдуть і не повертаються і як результат нема кому робити зміни.

Подивиться на приклади інших населених пунктів України, у яких знайшлися люди, що не побоялися змінити життя на краще  (посилання, або ряд посилань

Кожна сільська рада має план розвитку села. На загальносільських зібраннях, прозвітувавши перед виборцями, голова села, як правило, розповідає про план на наступний рік. Давайте і ми, борщівці, заплануємо на наступний рік створення на базі існуючою бібліотеки, що розміщується у борщівському клубі необхідно створити коворкінговий центр. Коворкінг (англ. Co-working — спільно працювати)  у широкому сенсі — це модель організації роботи людей, найчастіше фрилансерів, з різним типом зайнятості у єдиному робочому просторі.

Коворкінговий простір у бібліотеці – це місце, де до послуг відвідувачів обладнані конференц-зала, Інтернет-майданчик, кінозал, релакс-зона, місце для клубного спілкування, приміщення для групової та індивідуальної роботи, де вони матимуть змогу проводити конференції, семінари, тренінги, презентації, лекції, майстер-класи, зустрічі, організувати художні та фотовиставки.

Це можливість вийти на абсолютно новий рівень роботи борщівської бібліотеки, альтернативна форма проведення змістовного дозвілля борщівців, об’єднання груп людей різних вікових категорій та соціального статусу, налагодження внутрішніх і зовнішніх комунікацій.

Це можливість навчання та спілкування борщівців різних вікових груп. Це можливість залучання молоді до освоєння нових перспективних видів робіт. Це можливість онлайн навчання на такі спеціальності як, програміст, дизайнер та ін. Це можливість пошуку нової роботи в інтернеті. Це можливість розвитку бізнес-туризму у нашому селі( цьому, до речі, сприяє вигідне розташування Борщеву на стратегічно важливій трасі Київ-Харків)

Звісно, що для відкриття коворкінгу потрібні інвестиції, розмір яких залежить від площі приміщення, місця його розташування та стану. Але при сприятливих умовах вкладення окупляться через рік. Треба відмітити, що відкладати організацію бізнесу не варто, так як в недалекому майбутньому ця ідея стане актуальною і конкуренція зросте. Прогнозувати популярність коворкінг дозволяє зростаюча кількість фрілансерів.

Ми, українці, часто продовжуємо сповідувати старі радянські стереотипи, ніби хтось повинен прийти і створити нам зручні умови для життя. Так, якби хворий замість того, щоб лікуватися, вимагав створити навколо себе сприятливий для його організму клімат. Тому, люди, які зважилися самі змінювати власне життя, – «люди з оновленим мисленням» – на вагу золота.

Я поділяю думку тих, хто твердить: не тільки іноземні інвестиції, а підприємливий дух і активність самих українців здатні змінити нашу країну на краще!  Таким людям лише потрібно не заважати, а ще краще – допомагати. Давайте зробимо наш Борщів кращим ☺

 

 

Пост на фесбуці для комментарів ->

Дивись також:

Працевлаштування у селі. Як працювати дистанційно. Фріланс.

 

*Корисні посилання:

 

Борщів - Коворкінг

 

коворкінг

 

 

 

Приклади