Працевлаштування у селі. Як працювати дистанційно. Фріланс.

Проблема сучасних сіл, це відсутність гідного працевлаштування. Людям доводиться шукати роботу в містах і витрачати по 3-4 години в день на транспорт. Є чудовий вихід, як заробляти більше і не виїжджати з села. Працювати вдома дистанційно через інтернет-фріланс.

село Борщів

Фрілансери

Це просто тенденція сучасного суспільства, яка стає повсякденною. Величезне число українців працює дистанційно і в цьому немає нічого надприродного. Адже по суті в більшості професій немає ніякої необхідності приходити з дому на роботу і робити вигляд, що ви старанно працюєте. Це минуле століття, дивні звички суспільства не замислюватися про свої дії, а виконувати їх механічно.

Пора їх відкинути і почати працювати по-справжньому, стати усвідомленим. І для цього не обов’язково купувати книги і платити за семінари, які розповідають про те «як заробити в інтернеті» – пора відкрити очі і побачити для себе цей самий інтернет, в якому все вже написано і розказано (хоча б прочитати цю безкоштовну сторінку). Інтернет – це не ютуб і Google – це величезна бібліотека, в якій досить легко орієнтуватися – варто просто почати, не боятися натискати на кнопки клавіатури і брати відповідальність за своє життя на себе.

Плюси дистанційної роботи: свобода від графіка і у виборі місця проживання. Вся відповідальність лежить тільки на вас. Ви можете підвищувати свою зарплату до нескінченності.

Популярні дистанційні професії, про які не знають вже тільки самі ледачі: Програміст, дизайнер (будь-який), художник, сеошник (розкрутка сайтів), продавець (інтернет-магазини), письменник (тексти на замовлення), редактор, перекладач (переклади на замовлення) , рекламіст, піарник, менеджер, юрист, smm.

Але це занадто просто. Подивимося що може бути далі:
– журналіст, фотожурналіст (нормальні видання, особливо англомовні вже давно перейшли на фрілансерів),
– відео-монтажер
– музикант (композитор)
– фотограф
– викладач (чого завгодно – репетитор через скайп)
– бухгалтер (ця професія давно вийшла на аутсорсинг – дистанційний найм)
– юрист
– виробник хенд-мейд одягу, прикрас та ін.
– адміністратор (сайту та ін.)
– менеджер, керівник проектів та ін.

І, звичайно, можна розробляти власні проекти, виробляти свою продукцію і продавати її через інтернет (через свій сайт або місцеві форуми та інтернет-барахолки як olx.ua наприклад). Списки актуальних дистанційних професій можна дивитися прямо на біржах фрілансерів.

Біржі фрілансерів – це сайти, де реєструються фрілансери і замовники. Фрілансери розміщують своє портфоліо і шукають відповідні замовлення, які розміщують замовники. Посилання на фріланс-біржі я даю нижче.

А тепер найголовніше: ці списки можливих професій – насправді вони вам взагалі не потрібні. Ваша нова професія повинна бути цікавою вам. Не погоджуйтеся на менше, інакше вийде, що ви міняєте шило на мило.

Крок 1. Перестати дивитися телевізор

Для саморозвитку у нас є youtube, гугл, книги і спілкування з однодумцями.

Крок 2. Знайти свою улюблену справу

Наприклад, скласти свій список: того, що ви дійсно любите робити. Людина, яка займається улюбленою справою, приречена на успіх в будь-якому випадку. Адже тоді вона вкладає в справу всю свою енергію і натхнення. І навіть якщо вона не зможе заробити на цьому, то вона же все життя буде займатися улюбленою справою). Якщо у виборі професії виходити з того, в чому успішні інші, то це явний програш – адже це вкотре не усвідомлений крок. А нам потрібна тільки усвідомленість.

До речі, перед тим як складати всі ці списки ваших улюблених професій, подумайте: чи дійсно з вашої сьогоднішньої спеціальністю потрібно перебувати там де ви знаходитесь? Може бути це просто звичка ходити на роботу, але робити її можна в будь-якому місці?

Іноді важливий критерій того, що це справа дійсно «ваше»: коли ви бачите як це роблять інші (або намагаєтеся робити самі вперше), то внутрішньо відчуваєте, що потенційно можете робити це краще за всіх.

Крок 3. Освіта і професійне зростання.

Навіть якщо у вашій улюбленій справі ви нічого абсолютно не розумієте, але відчуваєте, що можете робити це краще за інших – це вже круто. Будь-якої професії треба вчитися і це ніколи не пізно. Ви можете витратити пару років вашого життя на активне навчання, яке вже саме по собі буде приносити вам задоволення, а після цього назавжди стати вільною від рутини людиною. Починайте прямо зараз! Різні курси або безкоштовні відео-уроки можна шукати в інтернеті (або в найближчому місті).

Так само для навчання ДУЖЕ корисно знайомитися з людьми, які займаються цією ж справою і спілкуватися з ними.

Для фрілансерів відпочинок – це коли ти нарешті можеш посидіти вдома і гарненько попрацювати.

Крок 4. Початок роботи

Отже, ви визначили для себе бажану і улюблену діяльність і почали освоювати її (або вже освоїли). Залишилося найголовніше: почати працювати (і не зупинятися) і попутно з цим створювати і розвивати своє портфоліо, свій стиль і власний образ. Тому що тепер ви не будете ходити в офіс на співбесіди, і інші можуть побачити який ви крутий фахівець тільки через інтернет.

Для максимального ефекту потрібно якісно показати свої переваги: на своїй персональній сторінці Facebook, реєструватися на фріланс-біржах, форумах, зробити власний сайт і т.п.

Щоб прямо зараз почати працювати за обраною спеціальністю, потрібно провести невелике, але клопітке дослідження на тему «Як працювати з моєї спеціальності в інтернеті».
Наприклад, ви знаєте одну або кілька мов. Тепер вам потрібно просто відкрити пошукову систему – Гугл наприклад – і ввести в пошук фразу: «Як почати працювати перекладачем віддалено». Або ви фотограф: «Як продавати свої фото в інтернеті». Або художник: «Як працювати художником віддалено» і т.д. В інтернеті вже повно інформації з докладно описаними інструкціями, або готовими вакансіями з вашої улюбленої спеціальності.

Не поспішайте – збирайте інформацію ретельно і не зупиняйтеся на вивченому, знайомтеся з тими, хто вже працювати по вашій спеціальності дистанційно. Саме це дослідження і нові знайомства зв’яжуть вас з вашою роботою.

Якщо ви хочете працювати дистанційно, це означає ви стаєте повністю самостійним вже зараз. Дієте самі… І самі знаходите свої рішення в будь-яких ситуаціях. А тепер підводний камінь дистанційної роботи, точніше переходу на неї: ви навряд чи зможете отримувати повноцінну прибуток перші пару місяців. Але все що потрібно, щоб почати отримувати її – ваша наполегливість, постійне підвищення кваліфікації (Гугл в допомогу), самодисципліна і впевненість навіть при тимчасових невдачах. Якщо вибрана справа вам подобається, то впевненість буде.

Ті хто працює віддалено як правило мають ненормований робочий день, можуть працювати без вихідних, з перервою на 7-годинний сон та їжу. Таке часто буває – адже ми так захоплені роботою, яка нас абсолютно не обтяжує, що можемо забувати про все інше.

Фріланс – це зовсім не релакс. Це максимальна самовіддача – як в роботі, так і у відпочинку.

Де і як шукати дистанційну роботу? На біржі фрілансерів.

Цей пункт дуже корисний, якщо ви вже визначилися з діяльністю, і вона відноситься до сфери послуг. Існують спеціальні сайти-біржі для фрілансерів і роботодавців. Україномовні, російськомовні та англомовні. Для програмістів, дизайнерів і перекладачів, наприклад, набагато прибутковіше буде шукати роботодавців відразу на англомовній біржі – працювати там можливо складніше, але набагато прибутковіше. До того ж це ваша незалежність від курсу гривні.

На фріланс-біржах фрілансери спочатку можуть знаходити дрібні замовлення (наприклад: намалювати кошеня, або написати рекламний текст про кондиціонери, або зробити простий сайт та ін.).

Важливо з самого початку поступово (працюючи і через фріланс-біржі і в інших місцях) накопичувати собі портфоліо (список зроблених робіт) і відгуки від роботодавців – складати в папочку, публікувати на своїх сторінках фріланс-бірж тексти (якщо ви копірайтер або перекладач), it-проекти (якщо ви програміст), малюнки (якщо художник) і тп.

Згодом, працюючи через фріланс-біржі, фрілансери зазвичай знаходять собі одного або декількох постійних замовників. До цього часу вже вийшовши на хороший рівень зарплати і стабільності.

На всіх фріланс-біржах є свої форуми, де народ ділиться секретами успішної роботи саме через цю біржу. Обов’язково вивчайте їх і спілкуйтеся на цих форумах з колегами.

Англомовні фріланс-біржі для різних спеціальностей.

Якщо ви знаєте англійську, то зможете почати відразу з high level, вітаю. Англомовні фріланс-біржі набагато крутіше українських і справа тут не тільки в доларової зарплати. Тут потрібні програмісти, перекладачі і всі інші. Це нормальний світовий рівень фрілансу. Халяви тут немає, працювати потрібно в повну силу, але зарплата в доларах.

www.upwork.com – сайт №1 серед англомовних фріланс-бірж. Його одного може бути досить для повноцінної роботи.
freelancer.com

Україно та російськомовні фріланс-біржі:

== Універсальні найбільші біржі для фрілансерів різних професій:

www.weblancer.net – Велика біржа фрілансерів.
freelancehunt.com – Велика біржа фрілансерів.
Kabanchik.com.ua – популярна українська біржа мікропослуг. Завдання з інформаційних технологій, ремонту, будівництва, дрібних побутових послуг.

*До прикладу для копірайтерів:

https://kiev.kabanchik.ua/category/kopirayting
https://www.weblancer.net/jobs/kopirajting-48/

Для web дизайну
https://www.weblancer.net/jobs/veb-dizajn-i-interfejsy-1/

і т.п.

*Про kabanchik.ua
Онлайн-сервіс замовлення послуг “Кабанчик” працює в Україні з 2012 року. Ідея сервісу – допомогти людям, які потребують допомоги фахівців, знайти надійних перевірених виконавців. Ну а тим, хто хоче заробити, надаючи свої послуги, – дати потрібну кількість замовлень.
Тут можна знайти домашнього майстра в Києві і інших містах Київської області, дати завдання на написання текстів, IT-фріланс, послуги няні, клінінговий сервіс, будівельні роботи … “Кабанчик” перевіряє виконавців – їх паспортні дані, номер телефону; за доступ до контактних даних замовника стягується фіксована плата – від 2 до 27 грн. При виникненні спірних або конфліктних ситуацій сервіс бере на себе функції арбітра.

По суті, на “кабанчик” може знайти роботу хто завгодно, було б бажання працювати і заробляти. І для багатьох цей сервіс перетворився із засобу підробити в основне джерело доходу.

Якщо ви хочете продавати ваші вироби, дерев’яні сувеніри, гриби, сири, картини та ін. – розміщуйте на біржі оголошень Olx.ua. Також там можна розмістити перелік ваших сервісів для разових замовлень.

Відкрити свою електрозаправку для електромобілей, яка набувають в Україні все більшої популярності, за 800$

Будь-який хазяїн житла у Борщеві може поставити невеличку електрозаправку, що вмонтована в його паркан. Вартість такої заправки 800$. Така заправка автоматично додається в базу даних усіх електрозаправок і якщо авто їде з Харкова до Києва, або з Києва до Полтави та водій шукає у додатку найближчу електрозаправку то обов’язково знайде вас, навіть якщо ви знаходитесь у 100 метрах від траси або ж навіть у кінці села.
Підїхавши, водій активує покупку у програмному забезпеченні в телефоні, і ваша електро заправка автоматично йому дасть зарядиться на куплений обсяг електрики. Ви можете сидіти вдома навіть не виходити до нього або взагалі не бути вдома. Всі гроші надходять вам на рахунок – автоматично. Враховуючи розташування Борщеву на стратегічній трасі Київ-Харків, для селянина це може стати непоганим бізнесом.

Корисні статті про електрозаправку :
https://electromobiler.com/elektrozapravki-i-elektromobili…/
https://biz.nv.ua/…/v-ukraine-nabiraet-oboroty-biznes-elekt…
Де купити:
https://toka.energy/shop/commercial/
https://www.autoenterprise.com.ua/dlya-partnerov/
https://www.autoenterprise.com.ua/zapravki_autoenterprise/

 

~~~ Корисні посилання

Безкоштовне онлайн навчання розробці сайтів і HTML
https://htmlacademy.ru/courses/basic-html
https://www.codecademy.com/catalog/language/html-css (анг)

Платне дистанційне навчання PHP, JvaScript, Frontend
https://php-academy.kiev.ua/uk/

Комп’ютерна графіка, Photoshop (безкоштовно)
https://www.youtube.com/watch?v=wAkORjBYpjU
https://www.youtube.com/watch?v=R3ZVmk5X3XQ
https://www.youtube.com/watch?v=KXOMHopxIl4
https://www.youtube.com/user/photoshopfirst
https://www.youtube.com/watch?v=XsbM6aKBurk
(Краще звичайно знайти дистанційного репетитора і вчитися дистанційно через Скайп, нижче перелік каталогів репетиторів)

Репетитори. Влаштуватися дистанційним репетитором або знайти репетитора
http://kiev.repetitors.info
https://buki.com.ua/ru/
https://preply.com/ua/
http://repetitory.com.ua
http://repetitor.org.ua

Ідеї та схеми для “Зроби сам”

Будівництво
https://sdelaysam-svoimirukami.ru/stroitelstvo-i-remont/
http://sdelai-sam.pp.ua

Краса та здоров’я
https://sdelaysam-svoimirukami.ru/krasota-i-zdorove/

Сад та город
https://sdelaysam-svoimirukami.ru/sad-i-ogorod/

Подарунки
https://sdelaysam-svoimirukami.ru/podarki/
https://sdelay.tv/cat/suveniry-i-podarki

Меблі своїми руками
https://sdelay.tv/cat/mebel-svoimi-rukami
http://nevsedoma.com.ua/index.php?do=cat&category=sdelajj

Найкрутіший ресурс в світі з теми “Зроби сам”, але англійською
http://www.instructables.com

У пошуку вводите стіл (table), http://www.instructables.com/howto/table/
або намисто http://www.instructables.com/howto/necklace/,
фанера – plywood http://www.instructables.com/howto/?sort=none&q=plywood
Будь-які сувеніри можливо продавати через OLX.ua

Портали з пошуку роботи (і дистанційної)
rabota.ua
work.ua

Корисні публікації:
https://ubr.ua/…/rabota-v-ukraine-nazvany-top-5-frilans-vak…
https://evo.business/frilans-i-rabota-na-sebya-biznes-na-k…/
https://korrespondent.net/…/3624409-pryhlashaem-na-khutor-k…
http://lifeha.ru/…/udalennaya-rabota-repetitor-po-skajpu.ht…

Постскриптум
Якщо у вас немає інтернету, і він дорогий для вас. Спробуйте з ноутбуком попрацювати в ресторані “Водограй”, купивши там кави. Але зручніше було б, звичайно, якби була недалеко для борщівців кав’ярня з безкоштовним вайфай.

 

Дивись також:

Розвиток села … коворкінг