Індекс борщу 🍲

Індекс БігМака 🍔 The Economist розраховує з 1986 р. на основі ціни бутерброда в різних країнах світу, щоб визначити, наскільки валюта країни недооцінена (або переоцінена) відносно долара США. За основу береться вартість бігмака в Штатах і вважається, що в нацвалюті будь-якої країни він в перерахунку на долари мусить коштувати стільки ж. Якщо коштує більше – валюта переоцінена до долара, менше – недооцінена.

В Україні 🇺🇦 вигадали відповідь заморському індексу Біг Мака та, не так давно, запропонували ввести “індекс борщу” 🍲 – набагато ближчої нам страви. Цей новий індекс дає можливість порівняти ціни на борщ в Україні та за її межами.
Також це непогана спроба показати стабільну ціну на українському ринку продуктів, а іноді і довести, що страва подешевшала.
Основні інгредієнти борщу – буряк 🍠, картопля 🥔, морква 🥕, капуста, помідори 🍅, зелень 🌱 і, звичайно, м’ясо 🍖. Середні ціни на них дізнаються в різних містах світу та підраховують вартість в національній валюті.

Однак, індексом борщу користуватися все-таки складніше, ніж індексом Біг Мака. Не у всіх країнах світу легко знаходяться необхідні інгредієнти (наприклад, свіжий буряк в США), до того ж рецепт борщу – досить складна річ, їх нараховується десятки.
Крім того, існує певна плутанина в одиницях виміру. Найчастіше говорять про каструлі, однак вони також мають різні розміри. Іноді також вимірюють індекс у літрах та тарілках.

Найлогічніше було б вести підрахунок “індексу борщу” для порівняння цін на продуктовий кошик в різних українських містах чи областях.
У нашому селі Борщів, на нашу думку, самий економічний та екологічний борщ, бо всі овочі беруться з власного городу 🚜. Молода квасолька, картопелька, бурячок та морквинка, цибулина та капустинка, а якщо борщ за

товкти сальцем 🥓 з часником… мммм… Аж слина покотилася.

Смачного!

Індекс борщу

Індекс борщу

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *