Корисні властивості борщу

село Борщів Трубіж

 

Без борщу важко уявити українську кухню, адже це її традиційне блюдо. Воно дуже ситне і смачне, про нього багато чули. Давайте розберемося, чим корисний борщ і чому його так люблять?

Український борщ, приготовлений за традиційним рецептом, є ідеально збалансованим стравою. Співвідношення в ньому білків, жирів і вуглеводів – носіїв енергії, необхідної для нормальної роботи всього організму, а також мінералів, вітамінів і ферментів таким, що кращого й бажати не треба. Показник оптимального співвідношення поживних речовин не підходить лише прихильникам роздільного харчування і вегетаріанцям, якщо мова йде про борщ на 🍖 м’ясному бульйоні. Для інших людей страва являє собою зразок гармонії продуктів в одній тарілці. Коли в страві все збалансовано, то, наприклад, жири (рослинні або тваринні) дають м’який жовчогінний ефект, що корисно для печінки. Виходячи з цього, і вся травна система починає працювати, як годинник.

Справжній український м’ясний борщ з 🥓 салом (смакота, аж слинка покотилася) – є вражаючим по силі 🤸‍♂ енергетиком, який гарантує бадьорість і високий рівень 🏋‍♀ працездатності. Він живить, дає відчуття ситості надовго, підвищує ефективність обмінних процесів. 🍠 🍅 🌱 Овочі і приправи постачають організму макро- і мікроелементи, органічні кислоти, клітковину, 💊 вітаміни A, C, K і групи В.

Суміш овочів, які йдуть на приготування цього традиційного українського борщу, не випадково називають «чудовою сімкою». 🍠 Буряк, 🥔 картопля, капуста, цибуля, 🥕 морква, 🍅 помідори, 🌿 зелень (іноді часник) – всі разом вони відмінно доповнюють один одного і утворюють ту саму 🧘‍♀ «чудову сімку», яка у відвареному вигляді виступає в якості чудового сорбенту, «щітки». За рахунок присутньої в цих овочах клітковини – досить грубій їх частини, яка практично не перетравлюється шлунком і виводить продукти розпаду і гниття, які накопичилися в організмі.

💝 Смачного!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *