Зроблено в Борщеві

З появою першої людини на Землі з’явилося і рукоділля. З упевненістю можна сказати, що часи змінюються, а мода на прикраси і вироби ручної роботи не зникає. Протягом багатьох століть людина намагається покращити і вдосконалити світ, створюючи власноруч різноманітні гарні речі. Для одних це є самовираженням, для інших – звичайнісіньким хобі, а для третіх – можливість на якийсь час зайняти руки. Однак у будь-якому випадку будь-яка людина, маючи руки, може створювати різні вироби, які сьогодні прийнято називати хенд-мейд (дослівно з англ. «hand-made» перекладається, як «ручна робота»).

Хенд-мейд тісно пов’язаний з традиціями ремесел, народних промислів та декоративно-прикладного образотворчого мистецтва. Можна навіть сказати, що сучасна назва «hand-made» є перефразованою, спрощеною назвою декоративно-прикладного мистецтва, вироби якого обов’язково мають відповідати декільком вимогам: мати естетичну якість, володіти художнім ефектом та слугувати для оформлення інтер’єру та побуту. До таких предметів можна віднести одяг, декоративні тканини, меблі, килими, порцеляну, фаянс, художнє скло, ювелірні та ін. художні вироби. З вищесказаного можна зробити висновок, що світ хенд-мейду – величезний, і кожен із нас, відштовхуючись від власних смаків та уподобань, з легкістю може підібрати для себе самий оптимальний варіант.

Є ще один термін, (що теж дуже тісно пов’язаний з народними промислами), який є дуже популярним у світі – це крафтинг.  Взагалі, з англійської слово “craft” перекладається , як ремесло, або витончена робота. Крафтові продукти створюються у невеликих цехах чи майстернях. їх виробляють у невеликих объемах, при цьому використовують високі технології та ручну роботу. найпершими українськими крафтерами були: Юрій-Франц Кульчицький, що навчив Європу пити каву по-віденськи. Також треба відмітити Миколу Терещенка, що був українським “цукровим” магнатом. Цей список можна продовжити… Але можливо, хтось має цікаву інформацію про відомих українських крафтерів? Можливо хтось може сам стати крафтером і запропонувати свій власний мед, або сир… Список можна продовжити …

Взагалі, з ростом популярності виробів ручної роботи і збільшенням кількості різноманітних хенд-мейд ідей, росте і попит на них. Адже саме такі предмети, виготовлені майстром вручну з теплом та любов’ю, складають справжню конкуренцію масовим фабричним речам і стають щодня популярнішими.

Долучайтеся до творчої сторінки! Демонструйте свої індивідуальні вироби, що зроблені у Борщеві, з любов’ю!

Ось у нашому селі вже є майстриня, що готова зробити прикраси для вас і ваших діточок.

Стильний ободочок для волосся

Сучасний, стильний ободочок для великих і маленьких красунь (зроблено в Борщеві)

Браслет для дівчинки – Єсенія

(зроблено в Борщеві)

Для придбання борщівського хенд-мейду  контактуйте на сторінці оголошення майстра: