Велопарковка в селі Борщів

Велопарковка в селі Борщів

Борщівці, які їздять на роботу, витрачають не аби який час поки дійдуть до зупинки автобуса кожного ранку та кожен вечір, ще й іноді з важкими сумками. Та ще і в темряві, коли вулиці неосвітлені, для жінок це просто незручно, а навіть небезпечно.
Є маленька ідея, зробити біля траси велопарковку. Люди зранку можуть їхати на своєму велосипеді, ставити на парковку, замикати шнуром на замок. А ввечері з важкими сумками, після маршрутки сідати на той же велосипед та їхати додому. Вони доїдуть за 5 хвилин, це легше, безпечніше та більше часу зекономлять для себе та своєї сім’ї.

Так ця ідея може бути дорогою, а може стоїти 2 пляшки горілки.

Бачемо такі варіанти:

1) Дешевий варіант:
Конструкція з 4х арматур, що вмурована у землю. Та є питання, чи буде законною ця конструкція, якщо вона буде побудована на землі, що розміщена обабіч траси. Можливо реальніше зробити парковку для велосипедів біля дошки оголошень? Чи зробити це біля клубу, обов’язково з дозволу влади. Але клуб розміщений не зовсім біля траси… Якщо знайдеться майстер хто зможе це зробити, я вишлю йому на приватбанк карту 100 грн, та закличу людей хто захоче докинути 20-100 грн, і буде діло, бо сварка та арматура не дешева. Такий збір коштів називається краундфандінг, це європейська практика, коли волонтери збирають кошті та роблять те, що дуже важко реалізувати через бюрократію, а нажаль наші пострадянські країни страждають від бюрократії. Якщо є хвилювання з приводу крадіжки велосипеду, то є можливість придбати дешевий б/у на олх.

2) Дорожчий варіант:
Зварити конструкцію велопарковки з дахом, як показано на фотоприкладах.
Питання землі … Надія на власників землі, що поруч траси, можливо хтось би захотів заробити, та продавав велопаркомісце за 100 грн в місяць. Я за монетизацію у селі, бо ця схема працює і вона надійна. Хтось би біля хвіртки поставив велопаркінг, та дозволяв би паркуватися тільки тим, хто платить.

3) Є ще найкращий варіант:
Можливо хтось захоче більше заробляти, якщо відкриє маленький бізнес при дорозі, та повісить на воротах табличку «Велопрокат». 20 000 людей в день, хто їде дорогою буде бачити цей сервіс. Так ви скажете, що у всіх є велосипед. Але зараз велика тенденція зеленого туризму. Люди з Києва, Борисполя будуть приїжджати, брати велосипед напрокат та кататись по мальовничим краєвидам, лісами та луками. Авжеж вони будуть ще й каву заказувати та хот догі. Ще й сігвеї можна здавати.
Цей велопрокат й буде надавати сервіс для борщівців – вело паркінг власних велосипедів. За невелику оплату.
Ще й буде пару трудомісць для місцевих борщівців, якщо попит буде зростати.

Туристичний сайт Борщева в цьому випадку зробить новую web сторінку для сервіса та розрекламує її в google. Ще й внесем цей сервіс в онлайн каталоги, де вказані велопрокатні сервіси.